
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi74 kcalFedt1,7 gSukker10 gProtein3,6 g
| Energi | 314 kJ / 74 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 20,8%
- Kulhydrat
- 59,7%
- Protein
- 19,5%
IngredienserVis mereVis mindre
94 % letmælk , 5 % sukker, 1 % fedtfattigt kakaopulver.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KAKAOMÆLK · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
KAKAOMÆLK hos REMA 1000 koster 14.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for KAKAOMÆLK hos REMA 1000 er 12.89 kr og varierer fra 7.00 kr til 14.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for KAKAOMÆLK hos REMA 1000 i 577 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har KAKAOMÆLK været markeret som tilbud 6 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: KAKAOMÆLK har været på tilbud hos REMA 1000 i januar og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. KAKAOMÆLK er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 273 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.