Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi68 kcalFedt1,6 gSukker9,6 gProtein3,5 g
| Energi | 288 kJ / 68 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 9,8 g |
| - heraf sukkerarter | 9,6 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,3%
- Kulhydrat
- 58%
- Protein
- 20,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Dansk MÆLK 1,3% fedt, sukker, fedtfattig kakao¹. ¹Rainforrest Alliance certificeret
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Wolt Market250 ml12,50 kr50,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% · Min Købmand250 ml13,95 kr55,80 kr/liter
- Kakaomælk Premium 2,7% · Nemlig1 l34,82 kr34,82 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 0,9% fedt · Bilka500 ml13,95 kr27,90 kr/liter
- Cocio Classic · MENY250 ml14,95 kr59,80 kr/liter
- Cocio Delight Uts · Min Købmand25 cl14,95 kr59,80 kr/liter
- Coico 0,25 Cl · Min Købmand0.25 cl14,95 kr5.980,00 kr/liter
- Kakaomælk 0,9% fedt · Netto500 ml14,95 kr29,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kakaomælk 1,6% fedt hos Bilka koster 11.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 580 dage. Gennemsnitsprisen for Kakaomælk 1,6% fedt hos Bilka er 9.51 kr og varierer fra 5.00 kr til 11.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 580 dage har Goma registreret prisdata for Kakaomælk 1,6% fedt hos Bilka i 477 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 82% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kakaomælk 1,6% fedt været markeret som tilbud 14 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 580 dage kan vi se følgende mønstre: Kakaomælk 1,6% fedt har været på tilbud hos Bilka i februar og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 134 dage mellem hver tilbudsperiode. Kakaomælk 1,6% fedt er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 217 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.