
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi68 kcalFedt1,6 gSukker9,6 gProtein3,5 g
| Energi | 288 kJ / 68 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 9,8 g |
| - heraf sukkerarter | 9,6 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,3%
- Kulhydrat
- 58%
- Protein
- 20,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Dansk MÆLK 1,3% fedt, sukker, fedtfattig kakao¹. ¹Rainforrest Alliance certificeret
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Wolt Market250 ml12,50 kr50,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% · Min Købmand250 ml13,95 kr55,80 kr/liter
- Kakaomælk Premium 2,7% · Nemlig1 l34,82 kr34,82 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000330 ml12,14 kr36,79 kr/liter
- Kakaomælk 0,9% fedt · Bilka500 ml13,95 kr27,90 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Cocio Classic · MENY250 ml14,95 kr59,80 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Matilde Kakaomælk 1,5% hos Min Købmand koster 13.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 152 dage. Gennemsnitsprisen for Matilde Kakaomælk 1,5% hos Min Købmand er 10.83 kr og varierer fra 6.00 kr til 14.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 152 dage har Goma registreret prisdata for Matilde Kakaomælk 1,5% hos Min Købmand i 95 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 63% af tiden. Ud af de 95 prisregistreringer har Matilde Kakaomælk 1,5% været markeret som tilbud 29 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 31% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 152 dage kan vi se følgende mønstre: Matilde Kakaomælk 1,5% har været på tilbud hos Min Købmand i juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 15 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Matilde Kakaomælk 1,5% er ofte på tilbud (31% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 28 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.