
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi78 kcalFedt2,1 gSukker11 gProtein3,6 g
| Energi | 329 kJ / 78 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,3 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 24,5%
- Kulhydrat
- 56,9%
- Protein
- 18,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLK med 2% mælkefedt, sukker, fedtfattig kakao¹ (1,5%). ¹Rainforest Alliance Certified Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr, UN
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Cocio Classic · MENY250 ml14,95 kr59,80 kr/liter
- Coico 0,25 Cl · Min Købmand0.25 cl14,95 kr5.980,00 kr/liter
- Cocio Classic · Spar25 cl15,00 kr60,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000330 ml12,14 kr36,79 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Wolt Market250 ml12,50 kr50,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cocio Classic hos MENY koster 14.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Cocio Classic hos MENY er 11.05 kr og varierer fra 5.00 kr til 14.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Cocio Classic hos MENY i 435 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cocio Classic været markeret som tilbud 112 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 31% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Cocio Classic har været på tilbud hos MENY i februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Cocio Classic er ofte på tilbud (31% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 28 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.