
Min Købmand
Dmk Deutsches Milchkontor
Gestus Kakaomælk
1 l
20,23 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi232 kJFedt0,5 gSukker9,4 gProtein3,5 g
| Energi | 232 kJ |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 9,5 g |
| - heraf sukkerarter | 9,4 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8%
- Kulhydrat
- 67,3%
- Protein
- 24,8%
IngredienserVis mereVis mindre
84% skummetmælk, valle (mælk), sukker, 1,2% fedtfattig kakaopulver*, salt, stabilisator (E 407), aroma.
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand1 l20,23 kr20,23 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000330 ml12,14 kr36,79 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Kakaomælk hos Min Købmand koster 20.23 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 88 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Kakaomælk hos Min Købmand er 16.67 kr og varierer fra 9.95 kr til 20.23 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 88 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Kakaomælk hos Min Købmand i 89 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 89 prisregistreringer har Gestus Kakaomælk været markeret som tilbud 8 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 88 dage kan vi se følgende mønstre: Gestus Kakaomælk har været på tilbud hos Min Købmand i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det er 49 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.