Føtex
Thai Dancer
Mayonnaise wasabi
200 ml
153,75 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi253 kcalFedt16 gSukker20 gProtein1,5 g
| Energi | 1.053 kJ / 253 kcal |
|---|---|
| Fedt | 16 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 25 g |
| - heraf sukkerarter | 20 g |
| Kostfibre | 1,5 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 57,6%
- Kulhydrat
- 40%
- Protein
- 2,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, SOJAolie, sukker, smagspræparater (peberrod 60%, SENNEPSfrø, modificeret tapiokastivelse, antioxidant: E300, farvestoffer: E102, E133), destilleret eddike, salt, modificeret majsstivelse, SENNEPSfrø, fortykningsmiddel: E415, antioxidant: E300, surhedsregulerende middel: E330, konserveringsmiddel: E202, smagsforstærker: E621. E102: Kan have en negativ indvirkning på børns aktivitet og koncentrationsevne
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise wasabi · Føtex200 ml30,75 kr153,75 kr/liter
- Mayonnaise wasabi · Bilka200 ml30,75 kr153,75 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise wasabi hos Føtex koster 30.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise wasabi hos Føtex er 28.76 kr og varierer fra 24.95 kr til 30.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise wasabi hos Føtex i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise wasabi aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Mayonnaise wasabi kan købes hos Føtex til 31 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 107 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.