Føtex
Somersby
Cider m. hindbær- og limesmag
0.33 l
57,42 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi28 kcalFedt0 gSukker0,9 gProtein0 g
| Energi | 118 kJ / 28 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 1,2 g |
| - heraf sukkerarter | 0,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Æblevin (vand, sukker, æblejuicekoncentrat), vand, æblejuicekoncentrat, kuldioxid, surhedsregulerende middel: citronsyre og æblesyre, naturlig lime aroma med andre naturlige aromaer, farvestoffer: anthocyanin og ammonieret karamel, konserveringsmiddel: kalium sorbat, sødestoffer: aspartam og acesulfamkalium. INDEHOLDER EN PHENYKALANINKILDE.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Cider m. hindbær- og limesmag · Føtex0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. hindbær- og limesmag · Bilka0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COOP SWEETER THAN YOUR EX SPORT 25 CL 4% · Kvickly25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- COOP ENJOY BEFORE FLOOR LEMON 25 CL 4% · Kvickly25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- COOP SWEETER THAN YOUR EX SPORT 25 CL 4% · SuperBrugsen25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- COOP ENJOY BEFORE FLOOR LEMON 25 CL 4% · SuperBrugsen25 cl8,00 kr32,00 kr/liter
- SOMERSBY APPLE 33 CL DS 4,5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Breezer Pink Grapefruit · Spar275 ml10,00 kr36,36 kr/liter
- SOMERSBY APPLE 33 CL DS 4,5% · 365discount33 cl13,00 kr39,39 kr/liter
- SOMERSBY CIDER 4,5% · REMA 100033 cl14,50 kr43,94 kr/liter
- SHAKER Sport Pink (4%) · Nemlig0.275 l15,08 kr54,84 kr/liter
- Royal Club Gin & Grapefruit · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Cider m. æble · Bilka0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
- Cider m. æble · Føtex0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
- Breezer m. pink grapefrugt · Bilka0.28 l18,00 kr64,29 kr/liter
- Cider m. rød appelsin · Bilka0.33 l18,00 kr54,55 kr/liter
- Breezer m. pink grapefrugt · Føtex0.28 l18,00 kr64,29 kr/liter
- Cider m. rød appelsin · Føtex0.33 l18,00 kr54,55 kr/liter
- Cider m. brombær · Bilka0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. hyldeblomst og lime · Bilka0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. brombær · Føtex0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Cider m. hyldeblomst og lime · Føtex0.33 l18,95 kr57,42 kr/liter
- Breezer Pink Grapefruit · MENY275 ml19,95 kr72,55 kr/liter
- Shaker Sport Blue 4,0% · Min Købmand275 ml19,95 kr72,55 kr/liter
- Breezer Pink Grapefruit · Min Købmand275 ml19,95 kr72,55 kr/liter
- Shaker Sport Blue 4,0% · Spar275 ml19,95 kr72,55 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cider m. hindbær- og limesmag hos Føtex koster 18.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Cider m. hindbær- og limesmag hos Føtex er 15.51 kr og varierer fra 10.00 kr til 18.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Cider m. hindbær- og limesmag hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cider m. hindbær- og limesmag været markeret som tilbud 70 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Cider m. hindbær- og limesmag har været på tilbud hos Føtex i marts, april, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.