Føtex
Fournier
Chenin Blanc
75 cl
145,83 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER, SVOVLDIOXID
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chenin Blanc · Bilka75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl109,37 kr145,83 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SIGNATURE CHENIN BL. · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- CHENIN BLANC 0,0% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Cellar Road Chenin Blanc · Nemlig0.75 l54,95 kr73,27 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- GUSTUS SPECIAL RESERVE 13,5% · REMA 100075 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · Kvickly75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · SuperBrugsen75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Terroir Selection Chenin Blanc · Nemlig0.75 l74,95 kr99,93 kr/liter
- GUSTUS 12,5% · REMA 10003 l125,00 kr41,67 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl169,00 kr225,33 kr/liter
- Tabiso Chenin Blanc · Nemlig3 l179,95 kr59,98 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chenin Blanc hos Føtex koster 109.37 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Chenin Blanc hos Føtex er 91.74 kr og varierer fra 65.40 kr til 110.97 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Chenin Blanc hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Chenin Blanc været markeret som tilbud 14 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Chenin Blanc har været på tilbud hos Føtex i maj og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 114 dage mellem hver tilbudsperiode. Chenin Blanc er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.