
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi79 kcal
| Energi | 330 kJ / 79 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Cellar Road Chenin Blanc · Nemlig0.75 l54,95 kr73,27 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SIGNATURE CHENIN BL. · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- CHENIN BLANC 0,0% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- GUSTUS SPECIAL RESERVE 13,5% · REMA 100075 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · Kvickly75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · SuperBrugsen75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Terroir Selection Chenin Blanc · Nemlig0.75 l74,95 kr99,93 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl109,37 kr145,83 kr/liter
- GUSTUS 12,5% · REMA 10003 l125,00 kr41,67 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl169,00 kr225,33 kr/liter
- Tabiso Chenin Blanc · Nemlig3 l179,95 kr59,98 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cellar Road Chenin Blanc hos Nemlig koster 54.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Cellar Road Chenin Blanc hos Nemlig er 52.50 kr og varierer fra 39.95 kr til 54.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Cellar Road Chenin Blanc hos Nemlig i 424 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cellar Road Chenin Blanc været markeret som tilbud 50 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Cellar Road Chenin Blanc har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 44 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.