Føtex
Silverboom
Chenin Blanc
75 cl
60,00 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER, SVOVLDIOXID
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chenin Blanc · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SIGNATURE CHENIN BL. · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Cellar Road Chenin Blanc · Nemlig0.75 l54,95 kr73,27 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · Kvickly75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · SuperBrugsen75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Terroir Selection Chenin Blanc · Nemlig0.75 l74,95 kr99,93 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl109,37 kr145,83 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl169,00 kr225,33 kr/liter
- Tabiso Chenin Blanc · Nemlig3 l179,95 kr59,98 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chenin Blanc hos Føtex koster 45.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 121 dage. Gennemsnitsprisen for Chenin Blanc hos Føtex er 45.77 kr og varierer fra 40.00 kr til 59.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 121 dage har Goma registreret prisdata for Chenin Blanc hos Føtex i 122 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 122 prisregistreringer har Chenin Blanc været markeret som tilbud 94 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 77% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 121 dage kan vi se følgende mønstre: Chenin Blanc har været på tilbud hos Føtex i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 48 dage. Der går typisk 9 dage mellem hver tilbudsperiode. Chenin Blanc er ofte på tilbud (77% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.