
Nemlig
Terroir Selection Chenin Blanc
0.75 l
Tilbuddet udløber søndag
99,93 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- GUSTUS SPECIAL RESERVE 13,5% · REMA 100075 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Terroir Selection Chenin Blanc · Nemlig0.75 l74,95 kr99,93 kr/liter
- GUSTUS 12,5% · REMA 10003 l125,00 kr41,67 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SIGNATURE CHENIN BL. · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- CHENIN BLANC 0,0% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Cellar Road Chenin Blanc · Nemlig0.75 l54,95 kr73,27 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- ØKO VELD CHENIN BLANC ZA 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · Kvickly75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- JOSEPH MELLOT SINCERITE CHEN BL FR 11,5% · SuperBrugsen75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Chenin Blanc · Føtex75 cl109,37 kr145,83 kr/liter
- Chenin Blanc · Bilka75 cl169,00 kr225,33 kr/liter
- Tabiso Chenin Blanc · Nemlig3 l179,95 kr59,98 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Terroir Selection Chenin Blanc hos Nemlig koster typisk 149.95 kr, men er lige nu på tilbud til 74.95 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Terroir Selection Chenin Blanc hos Nemlig er 115.56 kr og varierer fra 69.95 kr til 149.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Terroir Selection Chenin Blanc hos Nemlig i 408 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 87% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Terroir Selection Chenin Blanc været markeret som tilbud 188 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 52% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Terroir Selection Chenin Blanc har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 27 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 94 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. Terroir Selection Chenin Blanc er ofte på tilbud (52% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.