Føtex
Kungfu Girl
Riesling
150 cl
Tilbuddet udløber torsdag
92,67 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Riesling · Bilka150 cl129,00 kr86,00 kr/liter
- Riesling · Føtex150 cl139,00 kr92,67 kr/liter
- Kungfu Girl Riesling · MENY150 cl160,33 kr106,89 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Bree Riesling 25 Cl · MENY25 cl31,95 kr127,80 kr/liter
- DREAM RIESLING MOLDOVA 75 CL 12% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- HANS BAER RIESLING DE 75 CL 11,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Noble House Riesling · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Noble House Riesling Trocken · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Riesling øko · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Riesling · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- KÖNIGSMOSEL 8,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · Kvickly75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · Kvickly0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · SuperBrugsen75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · SuperBrugsen0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Noble House Riesling · Netto75 cl52,95 kr70,60 kr/liter
- Riesling øko · Føtex75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Riesling øko · Netto75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- WOW 12% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- VIER JAHRESZEITEN 12,5% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Bree Riesling · Min Købmand75 cl64,95 kr86,60 kr/liter
- CAVE DU ROI DAGOBERT 12,5% · REMA 100075 cl65,00 kr86,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Riesling hos Føtex koster typisk 189.00 kr, men er lige nu på tilbud til 139.00 kr, hvilket giver en besparelse på 26%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Riesling hos Føtex er 164.67 kr og varierer fra 119.00 kr til 189.38 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Riesling hos Føtex i 505 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Riesling været markeret som tilbud 135 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 37% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Riesling har været på tilbud hos Føtex i januar, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 20 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Riesling er ofte på tilbud (37% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.