Føtex
BKI
Extra formalet kaffe
400 g
Tilbuddet udløber 8 oktober
87,50 kr/kg
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ristet, formalet kaffe fra ikke EU-lande.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Extra formalet kaffe · Føtex400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- Extra formalet kaffe · Netto400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- BKI KAFFE EKSTRA 400 G · Brugsen400 g37,00 kr92,50 kr/kg
- Bki Extra Kaffe 1/4 Palle · Min Købmand44,00 kr
- EXTRA · REMA 1000400 g44,95 kr112,38 kr/kg
- BKI Extra · Nemlig400 g44,95 kr112,38 kr/kg
- Extra formalet kaffe · Bilka400 g49,95 kr124,88 kr/kg
- Bki Extra Kaffe · MENY400 g69,95 kr174,88 kr/kg
- Kaffe formalet, BKI Extra · Wolt Market400 g75,50 kr188,75 kr/kg
- Bki Extra Kaffe Spec.rist · Spar400 g79,95 kr199,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Summer formalet kaffe · Bilka250 g20,00 kr80,00 kr/kg
- Formalet kaffe mellemristet øko · Føtex400 g31,60 kr79,00 kr/kg
- Specialristet formalet kaffe · Bilka400 g33,00 kr82,50 kr/kg
- Qualita Oro formalet kaffe · Bilka250 g33,00 kr132,00 kr/kg
- Qualita Rossa formalet kaffe · Bilka250 g33,00 kr132,00 kr/kg
- Original formalet kaffe · Bilka400 g33,00 kr82,50 kr/kg
- Guld formalet kaffe · Føtex350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- Mørk formalet kaffe · Føtex400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- Morgenkaffe formalet kaffe · Føtex350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- Formalet kaffe øko · Føtex300 g35,00 kr116,67 kr/kg
- Guld formalet kaffe · Netto350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- FORMALET KAFFE · REMA 1000400 g35,95 kr89,88 kr/kg
- Kaffe · Nemlig400 g35,95 kr89,88 kr/kg
- BLANDING 66 · Brugsen400 g37,00 kr92,50 kr/kg
- KARAT ORIGINAL RØD · Brugsen400 g37,00 kr92,50 kr/kg
- Kaffe formalet bl. 66, Peter Larsen · Løvbjerg400 g37,99 kr94,98 kr/kg
- Formalet kaffe · Bilka400 g39,75 kr99,38 kr/kg
- Fp Kaffe 400 G · MENY400 g39,75 kr99,38 kr/kg
- Formalet kaffe · Netto400 g39,75 kr99,38 kr/kg
- Formalet kaffe · Føtex400 g39,80 kr99,50 kr/kg
- Starbucks Italian Roast · MENY56 g42,95 kr766,96 kr/kg
- Fp Kaffe 400 G · Spar400 g42,95 kr107,38 kr/kg
- Bki Guld · Min Købmand350 g44,00 kr125,71 kr/kg
- Fp Kaffe 400 G · Min Købmand400 g44,95 kr112,38 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Extra formalet kaffe hos Føtex koster typisk 49.95 kr, men er lige nu på tilbud til 35.00 kr, hvilket giver en besparelse på 30%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Extra formalet kaffe hos Føtex er 53.45 kr og varierer fra 35.00 kr til 70.06 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Extra formalet kaffe hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Extra formalet kaffe været markeret som tilbud 106 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Extra formalet kaffe har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 1 dag (torsdag). Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Extra formalet kaffe er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.