Føtex
Hellmann's
Mayonnaise
400 g
87,50 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi720 kcalFedt79 gSukker1,3 gProtein1,1 g
| Energi | 3.011 kJ / 720 kcal |
|---|---|
| Fedt | 79 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,1 g |
| Kulhydrat | 1,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,3 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 98,7%
- Kulhydrat
- 0,7%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie/-olje 78%, ÆG/EGG¹ og ÆGGEBLOMME/EGGEPLOMME¹ 7,9%, vand/vann, eddike/eddik, sukker, salt, citronsaft-/sitronjuicekonsentrat, aromaer, antioxidant (E385). 'Fra fritgående høns/Fra frittgående høner.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hellmann Real Mayonnaise · MENY400 g20,00 kr50,00 kr/kg
- Hellmann Real Mayonnaise · Spar400 g20,00 kr50,00 kr/kg
- Hellmanns Real Mayo · Min Købmand400 g29,95 kr74,88 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g34,00 kr85,00 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- Real mayonnaise · Nemlig400 g41,95 kr104,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Føtex koster 35.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Føtex er 31.87 kr og varierer fra 20.00 kr til 44.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Føtex i 490 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 76 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Føtex i marts, april, maj, juni, juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Mayonnaise er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.