Føtex
Peka
Kartofler m. krydderurter
450 g
60,56 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi92 kcalFedt1,5 gSukker0,5 gProtein1,9 g
| Energi | 390 kJ / 92 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 17 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 2,2 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 15,2%
- Kulhydrat
- 76,3%
- Protein
- 8,5%
IngredienserVis mereVis mindre
97% kartofler, rapsolie, salt, krydderurter, tørrede grøntsager (0,1% hvidløg, 0,1% løg, 0,1% peber, 0,1% spinat), maltodextrin, krydderier, naturlige aromaer.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartofler m. krydderurter · Føtex450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Kartofler m. krydderurter · Bilka450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Kartofler m. krydderier · Føtex450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Kartofler m. krydderurter · Netto450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Krydderkartofler 450 g, Peka · Wolt Market450 g29,50 kr65,56 kr/kg
- Peka Krydderkartofler Alu · MENY450 g29,95 kr66,56 kr/kg
- Peka Krydderkartofler Alu · Min Købmand450 g31,95 kr71,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- LØSE KARTOFLER · REMA 10000.07 kg0,63 kr9,00 kr/kg
- SANDERUMGAARD KART. · REMA 10001 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Power kartofler · Bilka900 g12,00 kr13,33 kr/kg
- Halloweenkartofler · Lidl450 g12,00 kr26,67 kr/kg
- KARTOF. LAMMEFJORD 2 KG. I POSE · Løvbjerg2 kg14,99 kr7,50 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · Kvickly650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · SuperBrugsen650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- Kartofler · Bilka2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Føtex700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler · MENY2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Babykartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler øko. · Wolt Market1 kg18,00 kr18,00 kr/kg
- Kartofler · Føtex2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Kartofler 4kg · Lidl4 kg20,00 kr5,00 kr/kg
- Kartofler Til Mos · MENY2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Lammefjordskartofler · Netto1.5 kg20,00 kr13,33 kr/kg
- Kartofler · Spar1 kg20,00 kr20,00 kr/kg
- Kartofler Små Hurtige · Min Købmand21,00 kr
- Kart Antonia · MENY1.5 kg22,00 kr14,67 kr/kg
- Kartofler Antonia · Spar1.5 kg22,95 kr15,30 kr/kg
- Kart Antonia Gestus · Min Købmand1.5 g24,00 kr16.000,00 kr/kg
- Kartofler · Nemlig2 kg24,00 kr12,00 kr/kg
- Kartofler til mos · Nemlig2 kg24,00 kr12,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartofler m. krydderurter hos Føtex koster 27.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 436 dage. Gennemsnitsprisen for Kartofler m. krydderurter hos Føtex er 25.52 kr og varierer fra 20.00 kr til 27.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 436 dage har Goma registreret prisdata for Kartofler m. krydderurter hos Føtex i 433 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartofler m. krydderurter været markeret som tilbud 35 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 436 dage kan vi se følgende mønstre: Kartofler m. krydderurter har været på tilbud hos Føtex i februar, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 61 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 36 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.