Min Købmand
Peka Kroef B. V. Ferskvarer
Peka Krydderkartofler Alu
450 g
71,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi390 kJFedt1,5 gSukker0,5 gProtein1,9 g
| Energi | 390 kJ |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 17 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 2,2 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 15,2%
- Kulhydrat
- 76,3%
- Protein
- 8,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 97% kartofler, rapsolie, salt, krydderurter, tørrede grøntsager (0,1% hvidløg, 0,1% løg, 0,1% peber, 0,1% spinat), maltodextrin, krydderier, naturlige aromaer.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartofler m. krydderurter · Bilka450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Kartofler m. krydderurter · Føtex450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Kartofler m. krydderier · Føtex450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Kartofler m. krydderurter · Netto450 g27,25 kr60,56 kr/kg
- Krydderkartofler 450 g, Peka · Wolt Market450 g29,50 kr65,56 kr/kg
- Peka Krydderkartofler Alu · MENY450 g29,95 kr66,56 kr/kg
- Peka Krydderkartofler Alu · Min Købmand450 g31,95 kr71,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- LØSE KARTOFLER · REMA 10000.07 kg0,63 kr9,00 kr/kg
- SANDERUMGAARD KART. · REMA 10001 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Power kartofler · Bilka900 g12,00 kr13,33 kr/kg
- Halloweenkartofler · Lidl450 g12,00 kr26,67 kr/kg
- KARTOF. LAMMEFJORD 2 KG. I POSE · Løvbjerg2 kg14,99 kr7,50 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · Kvickly650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · SuperBrugsen650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- Kartofler · Bilka2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Føtex700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler · MENY2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Babykartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler øko. · Wolt Market1 kg18,00 kr18,00 kr/kg
- Kartofler · Føtex2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Kartofler 4kg · Lidl4 kg20,00 kr5,00 kr/kg
- Kartofler Til Mos · MENY2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Lammefjordskartofler · Netto1.5 kg20,00 kr13,33 kr/kg
- Kartofler · Spar1 kg20,00 kr20,00 kr/kg
- Kartofler Små Hurtige · Min Købmand21,00 kr
- Kart Antonia · MENY1.5 kg22,00 kr14,67 kr/kg
- Kartofler Antonia · Spar1.5 kg22,95 kr15,30 kr/kg
- Kart Antonia Gestus · Min Købmand1.5 g24,00 kr16.000,00 kr/kg
- Kartofler · Nemlig2 kg24,00 kr12,00 kr/kg
- Kartofler til mos · Nemlig2 kg24,00 kr12,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Peka Krydderkartofler Alu hos Min Købmand koster 31.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 89 dage. Gennemsnitsprisen for Peka Krydderkartofler Alu hos Min Købmand er 31.95 kr og varierer fra 31.95 kr til 31.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 89 dage har Goma registreret prisdata for Peka Krydderkartofler Alu hos Min Købmand i 89 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 89 prisregistreringer har Peka Krydderkartofler Alu aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Peka Krydderkartofler Alu kan købes hos Min Købmand til 32 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 37 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.