Føtex
Castello
Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko
150 g
151,53 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi349 kcalFedt34 gSukker2,1 gProtein7 g
| Energi | 1.441 kJ / 349 kcal |
|---|---|
| Fedt | 34 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 22 g |
| Kulhydrat | 2,9 g |
| - heraf sukkerarter | 2,1 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 1,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 88,5%
- Kulhydrat
- 3,4%
- Protein
- 8,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuristeret økologisk MÆLK og FLØDE, økologisk hvidløg (3,2%), salt, økologisk persille, MÆLKESYREKULTUR
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Føtex150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- HVIDLØGSOST · REMA 1000150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Bilka150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · Spar150 g30,05 kr200,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Buko Flødeost Hvidløg · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Føtex200 g11,00 kr55,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Bilka125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Spar125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- GARLI · REMA 1000125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Garlí flødeost m. hvidløg · Nemlig125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 24% fedt · Bilka200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Netto200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Føtex125 g15,35 kr122,80 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg, Buko · Wolt Market125 g15,50 kr124,00 kr/kg
- Buko Flødeost Garli · MENY125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Min Købmand125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Bilka200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg øko. · Nemlig150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Spar200 g26,82 kr134,10 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · MENY200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Min Købmand200 g28,95 kr144,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko hos Føtex koster 22.73 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko hos Føtex er 21.56 kr og varierer fra 15.00 kr til 24.85 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko hos Føtex i 489 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko været markeret som tilbud 2 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko har været på tilbud hos Føtex i juni og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Der går typisk 71 dage mellem hver tilbudsperiode. Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 34 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.