
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi1.040 kJFedt24 gSukker3 gProtein4,7 g
| Energi | 1.040 kJ |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 3,8 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,4%
- Kulhydrat
- 6,1%
- Protein
- 7,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Pasteuriseret FLØDE og SKUMMETMÆLK, salt, hvidløgsgranulat, persille, purløg, sort peber, mælkesyrekultur.
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flødeost m. hvidløg 24% fedt · Bilka200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Spar200 g26,82 kr134,10 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · MENY200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Min Købmand200 g28,95 kr144,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Buko Flødeost Hvidløg · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Føtex200 g11,00 kr55,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Bilka125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Spar125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- GARLI · REMA 1000125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Garlí flødeost m. hvidløg · Nemlig125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Netto200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Føtex125 g15,35 kr122,80 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg, Buko · Wolt Market125 g15,50 kr124,00 kr/kg
- Buko Flødeost Garli · MENY125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Min Købmand125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Bilka200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- HVIDLØGSOST · REMA 1000150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Bilka150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Føtex150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg øko. · Nemlig150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · Spar150 g30,05 kr200,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Buko Flødeost Hvidløg hos Min Købmand koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 88 dage. Gennemsnitsprisen for Buko Flødeost Hvidløg hos Min Købmand er 26.25 kr og varierer fra 12.00 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 88 dage har Goma registreret prisdata for Buko Flødeost Hvidløg hos Min Købmand i 88 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 88 prisregistreringer har Buko Flødeost Hvidløg aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Buko Flødeost Hvidløg kan købes hos Min Købmand til 29 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 22 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.