
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi252 kcalFedt24 gSukker3 gProtein4,7 g
| Energi | 1.040 kJ / 252 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 3,8 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,4%
- Kulhydrat
- 6,1%
- Protein
- 7,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Pasteuriseret FLØDE og SKUMMETMÆLK, salt, hvidløgsgranulat, persille, purløg, sort peber, mælkesyrekultur.
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flødeost m. hvidløg 24% fedt · Bilka200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Spar200 g26,82 kr134,10 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · MENY200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Min Købmand200 g28,95 kr144,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Buko Flødeost Hvidløg · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Føtex200 g11,00 kr55,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Bilka125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Spar125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Garlí flødeost m. hvidløg · Nemlig125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Netto200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Føtex125 g15,35 kr122,80 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg, Buko · Wolt Market125 g15,50 kr124,00 kr/kg
- Buko Flødeost Garli · MENY125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Min Købmand125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Bilka200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Bilka150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Føtex150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg øko. · Nemlig150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · Spar150 g30,05 kr200,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Buko Flødeost Hvidløg hos Spar koster 26.82 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Buko Flødeost Hvidløg hos Spar er 24.81 kr og varierer fra 10.00 kr til 28.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Buko Flødeost Hvidløg hos Spar i 449 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Buko Flødeost Hvidløg været markeret som tilbud 91 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Buko Flødeost Hvidløg har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, maj, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Buko Flødeost Hvidløg er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 153 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.