Føtex
Philadelphia
Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt
200 g
Tilbuddet udløber torsdag
55,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi216 kcalFedt20 gSukker4 gProtein5,3 g
| Energi | 892 kJ / 216 kcal |
|---|---|
| Fedt | 20 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 13 g |
| Kulhydrat | 4 g |
| - heraf sukkerarter | 4 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 5,3 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 82,9%
- Kulhydrat
- 7,4%
- Protein
- 9,8%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK, FLØDE, valleprodukt (MJÖLK), urter, lök, hvidløg, salt, stabilisator (johannesbrødkernemel), syra (citronsyra), SELLERIAROM, bakteriekultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Føtex200 g11,00 kr55,00 kr/kg
- HVIDLØG & URTER · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Philadelphia m. hvidløg/urter · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Netto200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Bilka200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Philadelphia Hvidløg Urter · Spar200 g28,00 kr140,00 kr/kg
- Philadel. Orig/hvidl&urter · MENY200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Philadelphia m. hvidløg & urter · Wolt Market200 g28,95 kr144,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Buko Flødeost Hvidløg · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Bilka125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Spar125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- GARLI · REMA 1000125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Garlí flødeost m. hvidløg · Nemlig125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 24% fedt · Bilka200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Føtex125 g15,35 kr122,80 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg, Buko · Wolt Market125 g15,50 kr124,00 kr/kg
- Buko Flødeost Garli · MENY125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Min Købmand125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- HVIDLØGSOST · REMA 1000150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Bilka150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Føtex150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg øko. · Nemlig150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Spar200 g26,82 kr134,10 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · MENY200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Min Købmand200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · Spar150 g30,05 kr200,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt hos Føtex koster typisk 27.95 kr, men er lige nu på tilbud til 11.00 kr, hvilket giver en besparelse på 61%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt hos Føtex er 21.54 kr og varierer fra 11.00 kr til 30.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt hos Føtex i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt været markeret som tilbud 109 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.