Føtex
Buko
Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt
125 g
122,80 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi252 kcalFedt24 gSukker3 gProtein4,7 g
| Energi | 1.040 kJ / 252 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 3,8 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,4%
- Kulhydrat
- 6,1%
- Protein
- 7,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret FLØDE og SKUMMETMÆLK, salt, hvidløgsgranulat, persille, purløg, hvidløgsekstrakt, sort peber, fyldemiddel (nitrogen), MÆLKESYREKULTUR.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Bilka125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Spar125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- GARLI · REMA 1000125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt · Føtex125 g15,35 kr122,80 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg, Buko · Wolt Market125 g15,50 kr124,00 kr/kg
- Buko Flødeost Garli · MENY125 g16,95 kr135,60 kr/kg
- Buko Garli Flødeost 125 G · Min Købmand125 g16,95 kr135,60 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Buko Flødeost Hvidløg · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Føtex200 g11,00 kr55,00 kr/kg
- Garlí flødeost m. hvidløg · Nemlig125 g13,95 kr111,60 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 24% fedt · Bilka200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Netto200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smøreost m. hvidløg og urter 20% fedt · Bilka200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- HVIDLØGSOST · REMA 1000150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Bilka150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg 32% fedt øko · Føtex150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg øko. · Nemlig150 g22,73 kr151,53 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Spar200 g26,82 kr134,10 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · MENY200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Buko Flødeost Hvidløg · Min Købmand200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Øko.landsby Flødeost H.løg · Spar150 g30,05 kr200,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt hos Føtex koster 15.35 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt hos Føtex er 13.25 kr og varierer fra 8.00 kr til 16.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt hos Føtex i 493 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt været markeret som tilbud 24 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Flødeost m. hvidløg og persille 24% fedt har været på tilbud hos Føtex i marts, april, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 110 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 34 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.