Føtex
Faxe Kondi
Faxe Kondi
1.5 l
14,00 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi41 kcalFedt0 gSukker9,6 gProtein0 g
| Energi | 170 kJ / 41 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9,6 g |
| - heraf sukkerarter | 9,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, druesukker (2%), syre (E330), kuldioxid, salt, konserveringsmiddel (E211), surhedsregulerende middel (E339, E500, E331, E501), aroma (herunder koffein og quinin).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kondi · MENY1.5 l9,95 kr6,63 kr/liter
- Faxe Kondi Free 1,5 L. · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Faxe Kondi Pink 0 Kal · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- FAXE KONDI · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- FAXE KONDI PINK 0KAL 1,5 L PET · Brugsen1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Free · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Pink 0 Kal · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- FAXE KONDI · 365discount150 cl12,00 kr8,00 kr/liter
- FAXE KONDI 0 KAL1,5L · 365discount1.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Faxe Kondi pink lemonade sukkerfri · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Faxe Kondi · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- FAXE KONDI · Kvickly150 cl19,00 kr12,67 kr/liter
- FAXE KONDI · SuperBrugsen150 cl19,00 kr12,67 kr/liter
- Faxe Kondi · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Faxe Kondi Pink 0 Kal · Min Købmand150 cl20,99 kr13,99 kr/liter
- Faxe Kondi · Føtex1.5 l21,00 kr14,00 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Føtex1.5 l21,00 kr14,00 kr/liter
- Faxe Kondi pink lemonade sukkerfri · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- X-Ray Lemon X Lime Zero · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Faxe Kondi · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Føtex1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Faxe Kondi Dåse · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Faxe Kondi Free · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Schweppes Citrus Mix (dåse) · Nemlig0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- Faxe Kondi Free · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Faxe Kondi Dåse · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Faxe Kondi Free · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Faxe Kondi Dåse · Spar33 cl11,25 kr34,09 kr/liter
- Sodavand m. citrussmag · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Sodavand m. citrussmag · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- FrugtBrus m. citrus · Nemlig0.33 l14,75 kr44,70 kr/liter
- Schweppes Zero Citrus Mix · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 100050 cl18,21 kr36,42 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 100050 cl18,21 kr36,42 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Netto0.5 l18,25 kr36,50 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Faxe Kondi hos Føtex koster 21.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Faxe Kondi hos Føtex er 17.72 kr og varierer fra 9.00 kr til 21.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Faxe Kondi hos Føtex i 516 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Faxe Kondi været markeret som tilbud 171 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 47% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Faxe Kondi har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 14 dage mellem hver tilbudsperiode. Faxe Kondi er ofte på tilbud (47% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.