
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi288 kcalFedt24 gSukker14 gProtein1 g
| Energi | 1.194 kJ / 288 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,8 g |
| Kulhydrat | 16 g |
| - heraf sukkerarter | 14 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 76,1%
- Kulhydrat
- 22,5%
- Protein
- 1,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie*, rekonstitueret hvidkål*, vand, rørsukker*, eddike*, rekonstitueret løg*, 3% syltede agurker* (agurker*, eddike*, sukker*, havsalt), rekonstitueret ÆGGEBLOMME*, majsstivelse*, havsalt, SENNEPSPULVER*, surhedsregulerende middel (E270), stabilisator (E415), karry* (indeholder SELLERI), gurkemeje*. * = Økologisk. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg, Selleri, Sennep
Allergener
Æg, Selleri, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gb Remoulade Øko · MENY260 g29,95 kr115,19 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gb Remoulade Øko hos MENY koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Gb Remoulade Øko hos MENY er 25.97 kr og varierer fra 20.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Gb Remoulade Øko hos MENY i 410 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gb Remoulade Øko været markeret som tilbud 22 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 6% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Gb Remoulade Øko har været på tilbud hos MENY i august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 2 dage. Der går typisk 28 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.