
Min Købmand
Ab Inbev Denmark
Hoegaarden 4,9% 1/4pl
75 cl
59,93 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi186 kJ
| Energi | 186 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, HVEDEMALT, humle, krydderier, sukker og gær
Allergener
Byg (glutenholdigt korn), Hvede (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Wit Blanche · Bilka0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Wit Blanche · Føtex0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Hoegaarden 4,9% 1/4pl · Min Købmand75 cl44,95 kr59,93 kr/liter
- Høgården Witbeer 5,0% · MENY75 cl44,95 kr59,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hoegaarden 4,9% 1/4pl hos Min Købmand koster 44.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 10. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 83 dage. Gennemsnitsprisen for Hoegaarden 4,9% 1/4pl hos Min Købmand er 40.77 kr og varierer fra 25.00 kr til 44.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 83 dage har Goma registreret prisdata for Hoegaarden 4,9% 1/4pl hos Min Købmand i 84 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 84 prisregistreringer har Hoegaarden 4,9% 1/4pl været markeret som tilbud 15 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 83 dage kan vi se følgende mønstre: Hoegaarden 4,9% 1/4pl har været på tilbud hos Min Købmand i juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 28 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.