
Min Købmand
Carlsberg Denmark
Carlsberg Elefant Øl 7,2%
50 l
0,50 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT og humle.
Allergener
Byg (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ELEPHANT 7,2% · REMA 100050 cl18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg Luksus Elephant Pilsner · Bilka0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Elefantøl (dåse) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg Luksus Elephant Pilsner · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- C Elephant · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Carlsberg Elefant Øl 7,2% · Min Købmand50 l24,95 kr0,50 kr/liter
- Elefant Dåse · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ORANJEBOOM EXTRA STRONG 50 CL DS 8,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- ORANJEBOOM EXTRA STRONG 50 CL DS 8,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- EXTRA STRONG 7,7% · REMA 100050 cl9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong (dåse) · Nemlig0.5 l9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Netto0.5 l9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Bilka0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Føtex0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- Hb Extra Strong 7,7% · Spar50 cl9,99 kr19,98 kr/liter
- Harboe Extra Strong 7,7% · Min Købmand50 cl12,95 kr25,90 kr/liter
- Hb Extra Strong 7,7% · MENY50 cl13,95 kr27,90 kr/liter
- CARLSBERG 47 7% · REMA 100050 cl18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 · Bilka0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 (dåse) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 · Føtex0.5 l20,35 kr40,70 kr/liter
- Carlsberg C47 7% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Carlsberg C47 7% · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Carlsberg Elefant Øl 7,2% hos Min Købmand koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Carlsberg Elefant Øl 7,2% hos Min Købmand er 24.95 kr og varierer fra 24.95 kr til 24.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Carlsberg Elefant Øl 7,2% hos Min Købmand i 147 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 147 prisregistreringer har Carlsberg Elefant Øl 7,2% aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Carlsberg Elefant Øl 7,2% kan købes hos Min Købmand til 25 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 22 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.