
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi258 kJ
| Energi | 258 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, BYG, glukosesirup, humle.
Allergener
Glutenholdigt korn, Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- EXTRA STRONG 7,7% · REMA 100050 cl9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong (dåse) · Nemlig0.5 l9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Netto0.5 l9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Bilka0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Føtex0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- Hb Extra Strong 7,7% · Spar50 cl9,99 kr19,98 kr/liter
- Harboe Extra Strong 7,7% · Min Købmand50 cl12,95 kr25,90 kr/liter
- Hb Extra Strong 7,7% · MENY50 cl13,95 kr27,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ORANJEBOOM EXTRA STRONG 50 CL DS 8,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- ORANJEBOOM EXTRA STRONG 50 CL DS 8,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- ELEPHANT 7,2% · REMA 100050 cl18,50 kr37,00 kr/liter
- CARLSBERG 47 7% · REMA 100050 cl18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 · Bilka0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg Luksus Elephant Pilsner · Bilka0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 (dåse) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Elefantøl (dåse) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg Luksus Elephant Pilsner · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Carlsberg 47 · Føtex0.5 l20,35 kr40,70 kr/liter
- C Elephant · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Carlsberg C47 7% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Carlsberg Elefant Øl 7,2% · Min Købmand50 l24,95 kr0,50 kr/liter
- Elefant Dåse · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Carlsberg C47 7% · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hb Extra Strong 7,7% hos Spar koster 9.99 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Hb Extra Strong 7,7% hos Spar er 9.62 kr og varierer fra 8.95 kr til 9.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Hb Extra Strong 7,7% hos Spar i 451 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hb Extra Strong 7,7% aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Hb Extra Strong 7,7% kan købes hos Spar til 10 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 22 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.