
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT og humle
Allergener
Byg (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CARLSBERG 47 7% · REMA 100050 cl18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 · Bilka0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 (dåse) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg 47 · Føtex0.5 l20,35 kr40,70 kr/liter
- Carlsberg C47 7% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Carlsberg C47 7% · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ORANJEBOOM EXTRA STRONG 50 CL DS 8,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- ORANJEBOOM EXTRA STRONG 50 CL DS 8,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- EXTRA STRONG 7,7% · REMA 100050 cl9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong (dåse) · Nemlig0.5 l9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Netto0.5 l9,03 kr18,06 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Bilka0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- Harboe Extra Strong · Føtex0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- Hb Extra Strong 7,7% · Spar50 cl9,99 kr19,98 kr/liter
- Harboe Extra Strong 7,7% · Min Købmand50 cl12,95 kr25,90 kr/liter
- Hb Extra Strong 7,7% · MENY50 cl13,95 kr27,90 kr/liter
- ELEPHANT 7,2% · REMA 100050 cl18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg Luksus Elephant Pilsner · Bilka0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Elefantøl (dåse) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Carlsberg Luksus Elephant Pilsner · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- C Elephant · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Carlsberg Elefant Øl 7,2% · Min Købmand50 l24,95 kr0,50 kr/liter
- Elefant Dåse · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Carlsberg C47 7% hos Spar koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 1. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 366 dage. Gennemsnitsprisen for Carlsberg C47 7% hos Spar er 22.20 kr og varierer fra 15.00 kr til 24.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 366 dage har Goma registreret prisdata for Carlsberg C47 7% hos Spar i 147 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 40% af tiden. Ud af de 147 prisregistreringer har Carlsberg C47 7% været markeret som tilbud 9 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 6% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 366 dage kan vi se følgende mønstre: Carlsberg C47 7% har været på tilbud hos Spar i oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 293 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.