
Min Købmand
Carlsberg Denmark
1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl
75 cl
66,60 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi185 kJ
| Energi | 185 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aromatisk karamel, aroma, humleekstrakt, stabilisator: arabisk gummi, appelsinskal og koriander.
Allergener
Glutenholdigt korn, Byg (glutenholdigt korn), Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 1664 BLANC 75 CL FL 5% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- 1664 BLANC 75 CL FL 5% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.75 l28,00 kr37,33 kr/liter
- Blanc · Bilka0.75 l30,00 kr40,00 kr/liter
- Blanc · Netto0.75 l30,00 kr40,00 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% · MENY750 ml44,95 kr59,93 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl · Min Købmand75 cl49,95 kr66,60 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.5 l19,25 kr38,50 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Føtex0.5 l19,75 kr39,50 kr/liter
- Kronenbourg Blanc 1664 · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
- Benediktiner Weissbier · MENY50 cl19,95 kr39,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl hos Min Købmand koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 22. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 133 dage. Gennemsnitsprisen for 1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl hos Min Købmand er 41.05 kr og varierer fra 25.00 kr til 49.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 133 dage har Goma registreret prisdata for 1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl hos Min Købmand i 100 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 75% af tiden. Ud af de 100 prisregistreringer har 1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl været markeret som tilbud 37 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 37% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 133 dage kan vi se følgende mønstre: 1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 18 dage. Der går typisk 18 dage mellem hver tilbudsperiode. 1664 Blanc 5,0% 1/4 Pl er ofte på tilbud (37% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.