
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi662 kcalFedt75 gSukker0 gProtein0,6 g
| Energi | 2.771 kJ / 662 kcal |
|---|---|
| Fedt | 75 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,9 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,6%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
73% rapsolie, vand, 4% past. ÆGGEBLOMMER, estragoneddike (eddike, estragonekstrakt), salt, SENNEPSMEL. Tilsat: Stabilisatorer (E412, E415), konserveringsmiddel (E202), surhedsregulerende middel (E270). Opbevaring: Efter åbning anbefales opbevaring på køl (2-8°C). Må ikke ikke udsættes for frost eller direkte sollys. Emballagesortering: Plast.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- K-salat Mayonnaise · MENY375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- K-salat Mayonnaise · Spar375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig375 g26,25 kr70,00 kr/kg
- K-salat Mayonnaise · Min Købmand375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Mayonnaise, K-salat · Wolt Market375 g28,95 kr77,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Nemlig koster 26.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Nemlig er 23.76 kr og varierer fra 15.00 kr til 28.76 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Nemlig i 441 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 35 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 40 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 166 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.