
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi0,2 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 1 kJ / 0,2 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), sødestof (aspartam, acesulfam-K), surhedsreg. middel (E338, E331, E330), aroma (herunder coffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Pepsi Max · Min Købmand11,00 kr
- Pepsi Max · Spar33 cl11,25 kr34,09 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100050 cl18,21 kr36,42 kr/liter
- Pepsi Max · Nemlig0.5 l18,21 kr36,42 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.5 l18,25 kr36,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- 0,5 Pepsi Max · MENY50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Pepsi Max Pet · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Pepsi Max 50 Cl · Min Købmand50 cl23,00 kr46,00 kr/liter
- 🧊Pepsi Max 6-pak · Wolt Market1.98 l30,00 kr15,15 kr/liter
- Pepsi Max (dåse) · Nemlig1.98 l41,25 kr20,83 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.98 l41,25 kr20,83 kr/liter
- Pepsi Max · Netto1.98 l43,50 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- HARBOE COLA NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- COCA-COLA ZERO SUGAR · 365discount1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Max (dåse) hos Nemlig koster 41.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Max (dåse) hos Nemlig er 39.89 kr og varierer fra 35.00 kr til 41.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Max (dåse) hos Nemlig i 451 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pepsi Max (dåse) været markeret som tilbud 54 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Pepsi Max (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, juni, juli, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 18 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.