
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi44 kcalFedt0,1 gSukker0,1 gProtein0,6 g
| Energi | 184,2 kJ / 44 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 2,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,1 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 6,6%
- Kulhydrat
- 75,9%
- Protein
- 17,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, HVEDEMALT, BYGMALT, humle og gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Føtex0.5 l19,75 kr39,50 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l24,50 kr49,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Føtex0.5 l24,50 kr49,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier 0,5% · Nemlig0.5 l25,25 kr50,50 kr/liter
- Erdinger Hefe Weissbier · Nemlig0.5 l25,75 kr51,50 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · 365discount33 cl13,00 kr39,39 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.5 l19,25 kr38,50 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Erdinger Hefe Weissbier hos Nemlig koster 25.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Erdinger Hefe Weissbier hos Nemlig er 24.30 kr og varierer fra 20.00 kr til 25.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Erdinger Hefe Weissbier hos Nemlig i 461 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Erdinger Hefe Weissbier været markeret som tilbud 48 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Erdinger Hefe Weissbier har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april og maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 124 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.