
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi403 kcalFedt42 gSukker2,9 gProtein0,5 g
| Energi | 1.689 kJ / 403 kcal |
|---|---|
| Fedt | 42 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3 g |
| Kulhydrat | 6,4 g |
| - heraf sukkerarter | 2,9 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 93,2%
- Kulhydrat
- 6,3%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Salatmayonnaise. Rapsolie, vand, eddike, modificeret stivelse, sukker, pasteuriserede ÆGGEBLOMMER, salt, SENNEPSMEL, fortykningsmiddel (E415), surhedsregulerende middel (E270), konserveringsmiddel (E202), farve (E160a).antioxidant (E385). pH under 4.5. Opbevaring: Efter åbning anbefales opbevaring på køl. Emballagesortering: Hård plast.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Bhncke Salatmayonnaise · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Salatmayonnaise · Føtex380 g22,95 kr60,39 kr/kg
- Salatmayonnaise · Nemlig380 g24,25 kr63,82 kr/kg
- Bähncke Salatmayonnaise · Spar380 g25,95 kr68,29 kr/kg
- Bähncke Salatmayonnaise · Min Købmand380 g27,95 kr73,55 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Salatmayonnaise hos Nemlig koster 24.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Salatmayonnaise hos Nemlig er 25.03 kr og varierer fra 16.07 kr til 28.36 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Salatmayonnaise hos Nemlig i 447 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Salatmayonnaise været markeret som tilbud 68 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Salatmayonnaise har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 33 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 33 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.