
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi500 kcalFedt54 gSukker2,6 gProtein0,5 g
| Energi | 2.092 kJ / 500 kcal |
|---|---|
| Fedt | 54 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,4 g |
| Kulhydrat | 4,2 g |
| - heraf sukkerarter | 2,6 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 96,3%
- Kulhydrat
- 3,3%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, DIJONSENNEP (vand, SENNEPSFRØ, eddike, salt), modificeret stivelse, sukker, eddike, salt, glukose, gærekstrakt, koncentreret citronsaft, krydderiekstrakter, krydderier. Tilsat: fortykningsmidler (E415, E412), antioxidant (E330), konserveringsmidler (E202, E211, E224 (SULFIT)), farvestof (E160a). Opbevaring: Uåbnet: Opbevares under 25°C og ikke i direkte sollys. Åbnet: På køl - indtil udløb. Udenfor køl - max. 14 dage. Emballagesortering: Plast.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Salatmayonnaise · Føtex400 g20,00 kr50,00 kr/kg
- Salatmayonnaise · Bilka400 g24,95 kr62,37 kr/kg
- Salat mayo · Nemlig400 g26,25 kr65,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Salat mayo hos Nemlig koster 26.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Salat mayo hos Nemlig er 21.79 kr og varierer fra 11.97 kr til 26.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Salat mayo hos Nemlig i 447 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Salat mayo været markeret som tilbud 81 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Salat mayo har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Salat mayo er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 40 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.