
Nemlig
Jyske gårde
Burgerbøffer øko.
3 stk
Tilbuddet udløber søndag
23,65 kr/stk
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi329 kcalFedt30 gSukker0 gProtein16 g
| Energi | 1.376 kJ / 329 kcal |
|---|---|
| Fedt | 30 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 12 g |
| Kulhydrat | 0,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 80,7%
- Kulhydrat
- 0,1%
- Protein
- 19,1%
IngredienserVis mereVis mindre
99% økologisk oksekød, salt, økologisk peber.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Burgerbøffer øko. · Nemlig3 stk70,95 kr23,65 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Burger BOOST smoky twist · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Burgerboost · Min Købmand350 g39,00 kr111,43 kr/kg
- Burgerboost · Min Købmand350 g39,00 kr111,43 kr/kg
- (dp) øgo burgerbøffer 250g · Netto0.25 kg39,00 kr156,00 kr/kg
- Burgerbøffer øko · Netto250 g39,00 kr156,00 kr/kg
- BURGERBOOST · REMA 1000350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Fp Burgerbøffer 8 Stk · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Burger BOOST · Nemlig350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Bøffer · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Burgerbøffer · Netto350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Burgerbøffer af ribeye · Bilka0.3 kg42,95 kr143,17 kr/kg
- Burgerbøffer af ribeye · Føtex0.3 kg42,95 kr143,17 kr/kg
- Burgerbøffer · Bilka0.3 kg44,95 kr149,83 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex0.3 kg44,95 kr149,83 kr/kg
- (dp)princip krogmodnet burger 300g · Netto300 g44,95 kr149,83 kr/kg
- Fp Burgerbøffer 8 Stk · Spar400 g44,95 kr112,38 kr/kg
- Burgerbøffer · Bilka350 g45,95 kr131,29 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex350 g45,95 kr131,29 kr/kg
- Burgerboost · Spar350 g46,00 kr131,43 kr/kg
- Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown · Wolt Market350 g53,50 kr152,86 kr/kg
- Burgerboost · MENY54,95 kr
- Burgerbøffer Wagyu · Nemlig2 stk79,95 kr39,98 kr/stk
- Burgerbøffer · Bilka0.6 kg89,95 kr149,92 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex0.6 kg89,95 kr149,92 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Burgerbøffer øko. hos Nemlig koster typisk 71.36 kr, men er lige nu på tilbud til 70.95 kr, hvilket giver en besparelse på 1%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Burgerbøffer øko. hos Nemlig er 77.48 kr og varierer fra 51.95 kr til 83.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Burgerbøffer øko. hos Nemlig i 444 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Burgerbøffer øko. været markeret som tilbud 144 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 39% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Burgerbøffer øko. har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 2 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 11 dage mellem hver tilbudsperiode. Burgerbøffer øko. er ofte på tilbud (39% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.