
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi201 kcalFedt15 gSukker0,5 gProtein14 g
| Energi | 834 kJ / 201 kcal |
|---|---|
| Fedt | 15 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,4 g |
| Kulhydrat | 2,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 67,3%
- Kulhydrat
- 4,8%
- Protein
- 27,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 61% oksekød, vand, SOJAPROTEIN, løg, HVEDEFIBRE, modificeret kartoffelstivelse, salt, grøntsagsbouillon (dextrose, gærekstrakt, løg, gulerod, porre, krydderier, persilleolie), peber.
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fp Burgerbøffer 8 Stk · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Fp Burgerbøffer 8 Stk · Spar400 g44,95 kr112,38 kr/kg
- Fp Burgerbøffer 8 Stk. · MENY400 g48,95 kr122,38 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Burger BOOST smoky twist · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Burgerbøffer · Bilka350 g38,00 kr108,57 kr/kg
- DELUXE Angus burgerbøffer · Lidl454 g39,00 kr85,90 kr/kg
- Beef Quarter Pounder · Lidl454 g39,00 kr85,90 kr/kg
- Burgerboost · Min Købmand350 g39,00 kr111,43 kr/kg
- Burgerboost · Min Købmand350 g39,00 kr111,43 kr/kg
- (dp) øgo burgerbøffer 250g · Netto0.25 kg39,00 kr156,00 kr/kg
- Burgerbøffer øko · Netto250 g39,00 kr156,00 kr/kg
- BURGERBOOST · REMA 1000350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Burger BOOST · Nemlig350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Bøffer · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Burgerbøffer af ribeye · Bilka0.3 kg42,95 kr143,17 kr/kg
- Burgerbøffer af ribeye · Føtex0.3 kg42,95 kr143,17 kr/kg
- Burgerbøffer · Bilka0.3 kg44,95 kr149,83 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex0.3 kg44,95 kr149,83 kr/kg
- (dp)princip krogmodnet burger 300g · Netto300 g44,95 kr149,83 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex350 g45,95 kr131,29 kr/kg
- Burgerboost · Spar350 g46,00 kr131,43 kr/kg
- Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown · Wolt Market350 g53,50 kr152,86 kr/kg
- Burgerboost · MENY54,95 kr
- Burgerbøffer øko. · Nemlig3 stk69,95 kr23,32 kr/stk
- Burgerbøffer Wagyu · Nemlig2 stk79,95 kr39,98 kr/stk
- Burgerbøffer · Bilka0.6 kg89,95 kr149,92 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex0.6 kg89,95 kr149,92 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fp Burgerbøffer 8 Stk hos Min Købmand koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Fp Burgerbøffer 8 Stk hos Min Købmand er 39.96 kr og varierer fra 39.95 kr til 39.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Fp Burgerbøffer 8 Stk hos Min Købmand i 151 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 151 prisregistreringer har Fp Burgerbøffer 8 Stk aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Fp Burgerbøffer 8 Stk kan købes hos Min Købmand til 40 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 29 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.