Wolt Market
Burger
Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown
350 g
152,86 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi333 kcalFedt30 gSukker0 gProtein16 g
| Energi | 1.380 kJ / 333 kcal |
|---|---|
| Fedt | 30 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 12 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 80,4%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 19%
IngredienserVis mereVis mindre
Hakket oksebryst 99 %, salt, peber
Allergener
-
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Burgerboost · Min Købmand350 g39,00 kr111,43 kr/kg
- BURGERBOOST · REMA 1000350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Burgerboost · Spar350 g46,00 kr131,43 kr/kg
- Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown · Wolt Market350 g53,50 kr152,86 kr/kg
- Burgerboost · MENY54,95 kr
Lignende varer og andre varianter
- Burger BOOST smoky twist · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Burgerboost · Min Købmand350 g39,00 kr111,43 kr/kg
- (dp) øgo burgerbøffer 250g · Netto0.25 kg39,00 kr156,00 kr/kg
- Burgerbøffer øko · Netto250 g39,00 kr156,00 kr/kg
- Fp Burgerbøffer 8 Stk · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Burger BOOST · Nemlig350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Bøffer · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Burgerbøffer · Netto350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Burgerbøffer af ribeye · Bilka0.3 kg42,95 kr143,17 kr/kg
- Burgerbøffer af ribeye · Føtex0.3 kg42,95 kr143,17 kr/kg
- Burgerbøffer · Bilka0.3 kg44,95 kr149,83 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex0.3 kg44,95 kr149,83 kr/kg
- (dp)princip krogmodnet burger 300g · Netto300 g44,95 kr149,83 kr/kg
- Fp Burgerbøffer 8 Stk · Spar400 g44,95 kr112,38 kr/kg
- Burgerbøffer · Bilka350 g45,95 kr131,29 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex350 g45,95 kr131,29 kr/kg
- Burgerbøffer øko. · Nemlig3 stk70,95 kr23,65 kr/stk
- Burgerbøffer Wagyu · Nemlig2 stk79,95 kr39,98 kr/stk
- Burgerbøffer · Bilka0.6 kg89,95 kr149,92 kr/kg
- Burgerbøffer · Føtex0.6 kg89,95 kr149,92 kr/kg
- Hamburgerbøffer øko. · Nemlig4 stk89,95 kr22,49 kr/stk
- Angus okseburger · Nemlig6 stk95,37 kr15,90 kr/stk
- Angus burgerbøffer øko. · Nemlig4 stk154,95 kr38,74 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown hos Wolt Market koster 53.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 10. september 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 21 dage. Gennemsnitsprisen for Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown hos Wolt Market er 52.39 kr og varierer fra 45.00 kr til 53.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 21 dage har Goma registreret prisdata for Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown hos Wolt Market i 23 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 23 prisregistreringer har Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown været markeret som tilbud 3 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 21 dage kan vi se følgende mønstre: Bøffer t. burger af oksebryst, Danish Crown har været på tilbud hos Wolt Market i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Det er 17 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market.