
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi337 kcalFedt31 gSukker12 gProtein1,1 g
| Energi | 1.410 kJ / 337 kcal |
|---|---|
| Fedt | 31 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 14 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 82,2%
- Kulhydrat
- 16,5%
- Protein
- 1,3%
IngredienserVis mereVis mindre
34% hvidkål*, rapsolie*, sukker*, vand, eddike*, 4% drueagurker* (drueagurk*, eddike*, sukker*, salt), majsstivelse*, ÆGGEBLOMMEPULVER*, SENNEPSMEL*, salt, karry*, gurkemeje*. Tilsat: Fortykningsmiddel (guar gum*, xanthan), surhedsregulerende middel (æblesyre). *Økologisk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remoulade øko. · Nemlig150 g20,95 kr139,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade øko. hos Nemlig koster 20.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade øko. hos Nemlig er 19.51 kr og varierer fra 15.16 kr til 20.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade øko. hos Nemlig i 429 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Remoulade øko. været markeret som tilbud 50 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Remoulade øko. har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 50 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.