
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi475 kcalFedt50 gSukker1,7 gProtein0,5 g
| Energi | 1.986 kJ / 475 kcal |
|---|---|
| Fedt | 50 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,7 g |
| Kulhydrat | 4,5 g |
| - heraf sukkerarter | 1,7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 95,7%
- Kulhydrat
- 3,8%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Plantebaseret sauce med 52% olie. Rapsolie 52%, vand, eddike, modificeret stivelse, sukker, salt, naturlige aromaer (indeholder SENNEP), citronsaftkoncentrat, fortykningsmiddel (xanthangummi), antioxidant (E385), paprikaekstrakt, solsikkeolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mayonnaise (plantebaseret) · Nemlig0.25 l26,25 kr105,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Seriously Good Mayonnaise squeezer · Netto220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise (plantebaseret) hos Nemlig koster 26.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 31. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 185 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise (plantebaseret) hos Nemlig er 27.70 kr og varierer fra 19.69 kr til 32.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 185 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise (plantebaseret) hos Nemlig i 185 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 185 prisregistreringer har Mayonnaise (plantebaseret) været markeret som tilbud 35 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 185 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise (plantebaseret) har været på tilbud hos Nemlig i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 19 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.