
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi521 kcalFedt30 gSukker3,3 gProtein6,6 g
| Energi | 2.174 kJ / 521 kcal |
|---|---|
| Fedt | 30 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,9 g |
| Kulhydrat | 54 g |
| - heraf sukkerarter | 3,3 g |
| Kostfibre | 4,2 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,7%
- Kulhydrat
- 42,2%
- Protein
- 5,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Tørrede kartofler, solsikkeolie, majsmel, HVEDEMEL, krydderiblanding med smag af buffalo chicken wings (VALLEPULVER {MÆLK}, sukker, krydderier {rød peberfrugt, hvidløg, cayennepeber, løg}, aromaer, smagsforstærkere {mononatriumglutamat, dinatrium-5'-ribonucleotider}, kaliumklorid, surhedsregulerende midler {natriumdiacetat, citronsyre, mælkesyre}, havsalt med reduceret natriumindhold, FLØDEPULVER {MÆLK}, proteinberiget VALLEPULVER {MÆLK}, SKUMMETMÆLKSPULVER {MÆLK}, gærekstrakt, salt, rapsolie, farve {paprikaekstrakt}), rismel, maltodekstrin, emulgator (E471), rapsolie, farve (annattoekstrakter norbixin). Kan indeholde soja
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pringles Buffalo Wings · Nemlig165 g31,50 kr190,91 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pringles Buffalo Wings hos Nemlig koster 31.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 25. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 160 dage. Gennemsnitsprisen for Pringles Buffalo Wings hos Nemlig er 28.10 kr og varierer fra 15.00 kr til 31.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 160 dage har Goma registreret prisdata for Pringles Buffalo Wings hos Nemlig i 160 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 160 prisregistreringer har Pringles Buffalo Wings været markeret som tilbud 35 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 160 dage kan vi se følgende mønstre: Pringles Buffalo Wings har været på tilbud hos Nemlig i maj, juni, juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Pringles Buffalo Wings er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.