
Spar
Carlsberg Denmark
Coca-cola Org. 24x25cl Pet
600 cl
Tilbuddet udløber i dag
14,17 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0 gSukker10,6 gProtein0 g
| Energi | 180 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10,6 g |
| - heraf sukkerarter | 10,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, kuldioxid, farvestof (E 150d), syre (E 338), naturlige aromaer, aroma koffein.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Coca Cola · Bilka0.25 l69,00 kr276,00 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.25 l69,00 kr276,00 kr/liter
- Coca-cola Org. 24x25cl Pet · Spar600 cl85,00 kr14,17 kr/liter
- Coca Cola Org. 24x25cl Pet · MENY600 cl99,95 kr16,66 kr/liter
- Coca-cola Org. 24x25cl Pet · Min Købmand600 cl99,95 kr16,66 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Cola · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Coca-cola Classic · MENY260 g9,95 kr38,27 kr/kg
- Pepsi Original Taste · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- COCA COLA · 365discount150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Coca-cola Org. 24x25cl Pet hos Spar koster typisk 110.00 kr, men er lige nu på tilbud til 85.00 kr, hvilket giver en besparelse på 23%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 183 dage. Gennemsnitsprisen for Coca-cola Org. 24x25cl Pet hos Spar er 91.70 kr og varierer fra 79.00 kr til 99.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 183 dage har Goma registreret prisdata for Coca-cola Org. 24x25cl Pet hos Spar i 127 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 69% af tiden. Ud af de 127 prisregistreringer har Coca-cola Org. 24x25cl Pet været markeret som tilbud 55 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 43% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 183 dage kan vi se følgende mønstre: Coca-cola Org. 24x25cl Pet har været på tilbud hos Spar i april, maj, juni, juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Coca-cola Org. 24x25cl Pet er ofte på tilbud (43% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.