
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi163 kJ
| Energi | 163 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, BYG, og humle
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ROYAL CLASSIC · REMA 10001.98 l39,15 kr19,77 kr/liter
- Royal Classic 6-pak · Spar198 cl49,95 kr25,23 kr/liter
- Royal Classic 6-pak Ds · Min Købmand49,95 kr
- Royal Classic · MENY198 cl55,00 kr27,78 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Royal Classic 6-pak hos Spar koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Royal Classic 6-pak hos Spar er 46.57 kr og varierer fra 25.00 kr til 50.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Royal Classic 6-pak hos Spar i 439 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Royal Classic 6-pak været markeret som tilbud 111 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Royal Classic 6-pak har været på tilbud hos Spar i marts, maj, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 20 dage. Der går typisk 51 dage mellem hver tilbudsperiode. Royal Classic 6-pak er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.