
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi641 kcalFedt70 gSukker1,5 gProtein0,8 g
| Energi | 2.650 kJ / 641 kcal |
|---|---|
| Fedt | 70 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,3 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 97,6%
- Kulhydrat
- 1,9%
- Protein
- 0,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie 68%, vand, pasteuriseret ÆGGEBLOMME 5%, eddike, sukker, stivelse, salt, SENNEPSFRØ, krydderier, antioxidanter (calcium dinatrium EDTA)
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HEINZ MAYONNAISE TOP DOWN · Kvickly395 g22,00 kr55,70 kr/kg
- HEINZ MAYONNAISE TOP DOWN · SuperBrugsen395 g22,00 kr55,70 kr/kg
- Heinz Mayonnaise Squeeze · Spar395 g40,95 kr103,67 kr/kg
- Heinz Mayonnaise · MENY395 g41,95 kr106,20 kr/kg
- Mayonnaise, Heinz · Wolt Market395 g45,50 kr115,19 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Heinz Mayonnaise Squeeze hos Spar koster 40.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 369 dage. Gennemsnitsprisen for Heinz Mayonnaise Squeeze hos Spar er 36.06 kr og varierer fra 20.00 kr til 40.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 369 dage har Goma registreret prisdata for Heinz Mayonnaise Squeeze hos Spar i 342 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 342 prisregistreringer har Heinz Mayonnaise Squeeze været markeret som tilbud 31 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 369 dage kan vi se følgende mønstre: Heinz Mayonnaise Squeeze har været på tilbud hos Spar i marts, juni, juli, august og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 52 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 57 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.