
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi487 kcalFedt51 gSukker3 gProtein0,5 g
| Energi | 2.005 kJ / 487 kcal |
|---|---|
| Fedt | 51 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,8 g |
| Kulhydrat | 6,3 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 94,4%
- Kulhydrat
- 5,2%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Solsikkeolie 50%, vand, eddike, modificeret stivelse, sukker, salt, ÆGGEBLOMME 2,8% surhedsregulerende middel (mælkesyre), fortykningsmiddel (xanthangummi), naturlig aroma, farver (paprikaekstrat, betacaroten), antioxidant (calciumdinatrium-edta).
Allergener
Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kraft Salat Mayonnaise · Spar500 ml39,95 kr79,90 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka480 ml39,95 kr83,23 kr/liter
- Salatmayonnaise · Føtex480 ml39,95 kr83,23 kr/liter
- Kraft Salat Mayonnaise · MENY480 ml44,95 kr93,65 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HEINZ MAYONNAISE SQZY · 365discount215 g10,00 kr46,51 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- MAYONNAISE 375 G · 365discount375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kraft Salat Mayonnaise hos Spar koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. august 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 404 dage. Gennemsnitsprisen for Kraft Salat Mayonnaise hos Spar er 37.40 kr og varierer fra 29.95 kr til 40.47 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 404 dage har Goma registreret prisdata for Kraft Salat Mayonnaise hos Spar i 349 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 86% af tiden. Ud af de 349 prisregistreringer har Kraft Salat Mayonnaise været markeret som tilbud 6 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 404 dage kan vi se følgende mønstre: Kraft Salat Mayonnaise har været på tilbud hos Spar i december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Kraft Salat Mayonnaise er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 282 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.