Wolt Market
Kronenbourg 1664
Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse)
1.98 l
42,90 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi45 kcalFedt0,1 gSukker0,3 gProtein0,5 g
| Energi | 185 kJ / 45 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 6%
- Kulhydrat
- 80,5%
- Protein
- 13,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HVEDE, glukosesirup, aromatisk karamel, aroma, humleekstrakt, stabilisator: arabisk gummi, appelsinskal og koriander
Allergener
Gluten, byg og hvede
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Blanc · Føtex0.33 l45,00 kr136,36 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l55,00 kr166,67 kr/liter
- Blanc · Netto0.33 l60,00 kr181,82 kr/liter
- Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse) · Wolt Market1.98 l84,95 kr42,90 kr/liter
- 1664 Blanc 5,0% 6X33 Cl · MENY198 cl89,95 kr45,43 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse) hos Wolt Market koster 84.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse) hos Wolt Market er 86.95 kr og varierer fra 44.00 kr til 99.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse) hos Wolt Market i 152 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 152 prisregistreringer har Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse) været markeret som tilbud 20 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 156 dage kan vi se følgende mønstre: Kronenbourg 1664 Blanc 5% 6-pak (dåse) har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 18 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 33 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.