Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0,3 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 1,3 kJ / 0,3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestoffer (E150d), sødestoffer (aspartam. acesulfam-k), surhedsregulerende midler (E338, E331, E330), aroma (herunder koffein).
Allergener
-
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Max · Nemlig6.6 l69,95 kr10,60 kr/liter
- PEPSI MAX PET · 365discount33 cl89,00 kr269,70 kr/liter
- Pepsi Max 20-pak (PET) · Wolt Market20 stk118,95 kr5,95 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- HARBOE COLA NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- COCA-COLA ZERO SUGAR · 365discount1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Max 20-pak (PET) hos Wolt Market koster 118.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Max 20-pak (PET) hos Wolt Market er 128.10 kr og varierer fra 89.00 kr til 141.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Max 20-pak (PET) hos Wolt Market i 123 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 78% af tiden. Ud af de 123 prisregistreringer har Pepsi Max 20-pak (PET) været markeret som tilbud 20 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 157 dage kan vi se følgende mønstre: Pepsi Max 20-pak (PET) har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 18 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.