
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi207 kcalFedt9,9 gSukker0,8 gProtein9,8 g
| Energi | 867 kJ / 207 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,7 g |
| Kulhydrat | 19 g |
| - heraf sukkerarter | 0,8 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 9,8 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 43,6%
- Kulhydrat
- 37,2%
- Protein
- 19,2%
IngredienserVis mereVis mindre
58% kyllingefars (heraf 68% kyllingekød, vand, kartoffelstivelse, rasp ( HVEDEMEL , salt), HVEDEMEL , salt, gærekstrakt, citronekstrakt, peberekstrakt), 34% panering (vand, majsmel, HVEDEMEL , DURUMHVEDEMEL , tapiokastivelse, HVEDEPROTEIN , salt, hævemidler (E 341, E 450, E 500), dextrose, modificeret stivelse ( HVEDE ) , peber, SELLERIFRØ , naturlig SELLERIAROMA ), 4 % solsikkeolie, 4 % rapsolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KYLLINGENUGGETS · REMA 1000600 g36,95 kr61,58 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dino kyllingenuggets · Nemlig400 g14,98 kr37,45 kr/kg
- Kyllingenuggets glutenfri · Bilka400 g19,95 kr49,87 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex750 g29,00 kr38,67 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Føtex440 g29,00 kr65,91 kr/kg
- Kyllingepops · Føtex500 g29,00 kr58,00 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Føtex0.6 kg29,00 kr48,33 kr/kg
- Halloweennuggets · Lidl400 g29,00 kr72,50 kr/kg
- Halloween Monsternuggets · Lidl420 g35,00 kr83,33 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · Spar350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- ❄️Kyllingenuggets, Victors · Wolt Market800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Bilka750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Bilka440 g41,95 kr95,34 kr/kg
- Kyllingepops · Bilka500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Bilka0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Fz bistronne kyl.nuggets 750g stk 15 · Netto750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets m. krydderi · Netto0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto0.35 kg41,95 kr119,86 kr/kg
- Bistronne karaage stykker 350g ca10 · Netto350 g41,95 kr119,86 kr/kg
- Victors Nuggets · MENY800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllinge Nuggets · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig1 kg64,50 kr64,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
KYLLINGENUGGETS hos REMA 1000 koster 36.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 7. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 390 dage. Gennemsnitsprisen for KYLLINGENUGGETS hos REMA 1000 er 35.65 kr og varierer fra 25.00 kr til 36.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 390 dage har Goma registreret prisdata for KYLLINGENUGGETS hos REMA 1000 i 345 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 88% af tiden. Ud af de 345 prisregistreringer har KYLLINGENUGGETS været markeret som tilbud 48 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 390 dage kan vi se følgende mønstre: KYLLINGENUGGETS har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, marts, april, maj, juni, juli, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 40 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 76 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.