Bilka
Salling glutenfri
Kyllingenuggets glutenfri
400 g
Tilbuddet udløber 15 oktober
49,88 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi222 kcalFedt10 gSukker1 gProtein14 g
| Energi | 930 kJ / 222 kcal |
|---|---|
| Fedt | 10 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3 g |
| Kulhydrat | 18 g |
| - heraf sukkerarter | 1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 41,3%
- Kulhydrat
- 33%
- Protein
- 25,7%
IngredienserVis mereVis mindre
55 % kyllingebrystfilet, glutenfri rasp (rismel, dextrose, salt, farvestof (E 150a), krydderiekstrakter), vand, rismel, vegetabilsk olie*, stivelse (majs, kartoffel), majsmel, salt, modificeret kartoffelstivelse, dextrose, glukosesirup, fortykningsmiddel (E 415), stabilisator (E 450),antioxidant (E 301), krydderiekstrakter.*Den anvendte vegetabilske olie er angivet med et bogstav i tiltrykningsfeltet under bedst førdatoen. Solsikke = N. Raps = R. Kan indeholde spor af hvede, byg, æg, soja, mælk og sennep.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingenuggets glutenfri · Bilka400 g19,95 kr49,87 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dino kyllingenuggets · Nemlig400 g14,98 kr37,45 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex750 g29,00 kr38,67 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Føtex440 g29,00 kr65,91 kr/kg
- Kyllingepops · Føtex500 g29,00 kr58,00 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Føtex0.6 kg29,00 kr48,33 kr/kg
- Halloweennuggets · Lidl400 g29,00 kr72,50 kr/kg
- Halloween Monsternuggets · Lidl420 g35,00 kr83,33 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- KYLLINGENUGGETS · REMA 1000600 g36,95 kr61,58 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · Spar350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- ❄️Kyllingenuggets, Victors · Wolt Market800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Bilka750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Bilka440 g41,95 kr95,34 kr/kg
- Kyllingepops · Bilka500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Bilka0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Fz bistronne kyl.nuggets 750g stk 15 · Netto750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets m. krydderi · Netto0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto0.35 kg41,95 kr119,86 kr/kg
- Bistronne karaage stykker 350g ca10 · Netto350 g41,95 kr119,86 kr/kg
- Victors Nuggets · MENY800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllinge Nuggets · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig1 kg64,50 kr64,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingenuggets glutenfri hos Bilka koster typisk 40.25 kr, men er lige nu på tilbud til 19.95 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 9. november 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 18. august 2026, hvilket dækker over en periode på 283 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingenuggets glutenfri hos Bilka er 39.89 kr og varierer fra 19.95 kr til 40.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 283 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingenuggets glutenfri hos Bilka i 283 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 283 prisregistreringer har Kyllingenuggets glutenfri været markeret som tilbud 139 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 49% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 283 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingenuggets glutenfri har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 47 dage og forventes at slutte om 19 dage (mandag). Der går typisk 14 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingenuggets glutenfri er ofte på tilbud (49% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.