Føtex
Salling
Kyllingepops
500 g
Tilbuddet udløber torsdag
58,00 kr/kg
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
55 % hakket kyllingebrystfilet, HVEDEMEL, rapsolie, kyllingeprotein, salt, rismel, peber, majsstivelse, SKUMMETMÆLKSPULVER, hævemidler (E 500, E 450), gær, modificeret HVEDESTIVELSE, paprika, sort peberekstrakt, dextrose, løgpulver. Kan indeholde spor af æg, soja, selleri og sennep.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingepops · Føtex500 g29,00 kr58,00 kr/kg
- Kyllingepops · Bilka500 g41,95 kr83,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dino kyllingenuggets · Nemlig400 g14,98 kr37,45 kr/kg
- Kyllingenuggets glutenfri · Bilka400 g19,95 kr49,87 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex750 g29,00 kr38,67 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Føtex440 g29,00 kr65,91 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Føtex0.6 kg29,00 kr48,33 kr/kg
- Halloweennuggets · Lidl400 g29,00 kr72,50 kr/kg
- Halloween Monsternuggets · Lidl420 g35,00 kr83,33 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- KYLLINGENUGGETS · REMA 1000600 g36,95 kr61,58 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · Spar350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- ❄️Kyllingenuggets, Victors · Wolt Market800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Bilka750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Bilka440 g41,95 kr95,34 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Bilka0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Fz bistronne kyl.nuggets 750g stk 15 · Netto750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets m. krydderi · Netto0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto0.35 kg41,95 kr119,86 kr/kg
- Bistronne karaage stykker 350g ca10 · Netto350 g41,95 kr119,86 kr/kg
- Victors Nuggets · MENY800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllinge Nuggets · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig1 kg64,50 kr64,50 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex1.8 kg69,00 kr38,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingepops hos Føtex koster typisk 41.95 kr, men er lige nu på tilbud til 29.00 kr, hvilket giver en besparelse på 31%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingepops hos Føtex er 33.66 kr og varierer fra 25.00 kr til 41.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingepops hos Føtex i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kyllingepops været markeret som tilbud 148 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 41% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingepops har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 17 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingepops er ofte på tilbud (41% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.