
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi227 kcalFedt12 gSukker9 gProtein10 g
| Energi | 948 kJ / 227 kcal |
|---|---|
| Fedt | 12 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,6 g |
| Kulhydrat | 19 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 48,2%
- Kulhydrat
- 33,9%
- Protein
- 17,9%
IngredienserVis mereVis mindre
51 % kyllingebryst kød, vand, HVEDEMEL, ærtefibre, HVEDEDEXTROSE, gær, salt, modificeret stivelse, krydderier, krydderieekstrakter, hævemidler: E450, E500; aromaer, HVEDEGLUTEN, kartoffelstivelse, stabilisatorer: E261, E326, E451; rapsolie.
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Mælk, Selleri, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebryst Nuggets · Spar350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dino kyllingenuggets · Nemlig400 g14,98 kr37,45 kr/kg
- Kyllingenuggets glutenfri · Bilka400 g19,95 kr49,87 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex750 g29,00 kr38,67 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Føtex440 g29,00 kr65,91 kr/kg
- Kyllingepops · Føtex500 g29,00 kr58,00 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Føtex0.6 kg29,00 kr48,33 kr/kg
- Halloweennuggets · Lidl400 g29,00 kr72,50 kr/kg
- Halloween Monsternuggets · Lidl420 g35,00 kr83,33 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- KYLLINGENUGGETS · REMA 1000600 g36,95 kr61,58 kr/kg
- ❄️Kyllingenuggets, Victors · Wolt Market800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Bilka750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Bilka440 g41,95 kr95,34 kr/kg
- Kyllingepops · Bilka500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Bilka0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Fz bistronne kyl.nuggets 750g stk 15 · Netto750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets m. krydderi · Netto0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto0.35 kg41,95 kr119,86 kr/kg
- Bistronne karaage stykker 350g ca10 · Netto350 g41,95 kr119,86 kr/kg
- Victors Nuggets · MENY800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllinge Nuggets · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig1 kg64,50 kr64,50 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex1.8 kg69,00 kr38,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebryst Nuggets hos Spar koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebryst Nuggets hos Spar er 38.38 kr og varierer fra 34.00 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebryst Nuggets hos Spar i 268 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 59% af tiden. Ud af de 268 prisregistreringer har Kyllingebryst Nuggets været markeret som tilbud 38 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebryst Nuggets har været på tilbud hos Spar i januar, februar, juni, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 16 dage. Der går typisk 64 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.