Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi308 kcalFedt19 gSukker0,6 gProtein11 g
| Energi | 1.248 kJ / 308 kcal |
|---|---|
| Fedt | 19 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 0,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 57,2%
- Kulhydrat
- 28,1%
- Protein
- 14,7%
IngredienserVis mereVis mindre
67 % kyllingefars (heraf 93 % hakket kyllingekød, kartoffelstivelse, salt, gluko- sesirup, maltodextrin, dextrose, løgpulver, hvidløgspulver, bukkehornsfrø, gurkemeje, laurbær- blad, løvstikke, rosmarin), 26 % panering (HVEDEMEL, HVEDESTIVELSE, krydderier (løgpulver, hvidløgspulver, bukkehornsfrø, gurkemeje, laurbærblad), salt, gær, glukosesirup, maltodextrin, dextrose, rapsolie, solsikkeolie, paprikaekstrakt, løvstikke, rosmarin), rapsolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Dino kyllingenuggets · Føtex440 g29,00 kr65,91 kr/kg
- Dino kyllingenuggets · Bilka440 g41,95 kr95,34 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dino kyllingenuggets · Nemlig400 g14,98 kr37,45 kr/kg
- Kyllingenuggets glutenfri · Bilka400 g19,95 kr49,87 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex750 g29,00 kr38,67 kr/kg
- Kyllingepops · Føtex500 g29,00 kr58,00 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Føtex0.6 kg29,00 kr48,33 kr/kg
- Halloweennuggets · Lidl400 g29,00 kr72,50 kr/kg
- Halloween Monsternuggets · Lidl420 g35,00 kr83,33 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig350 g35,00 kr100,00 kr/kg
- KYLLINGENUGGETS · REMA 1000600 g36,95 kr61,58 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Kyllingebryst Nuggets · Spar350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- ❄️Kyllingenuggets, Victors · Wolt Market800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Bilka750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingepops · Bilka500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets stærkt krydret · Bilka0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Fz bistronne kyl.nuggets 750g stk 15 · Netto750 g41,95 kr55,93 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto500 g41,95 kr83,90 kr/kg
- Kyllingenuggets m. krydderi · Netto0.6 kg41,95 kr69,92 kr/kg
- Kyllingenuggets · Netto0.35 kg41,95 kr119,86 kr/kg
- Bistronne karaage stykker 350g ca10 · Netto350 g41,95 kr119,86 kr/kg
- Victors Nuggets · MENY800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllinge Nuggets · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
- Kyllingenuggets · Nemlig1 kg64,50 kr64,50 kr/kg
- Kyllingenuggets · Føtex1.8 kg69,00 kr38,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Dino kyllingenuggets hos Bilka koster 41.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 534 dage. Gennemsnitsprisen for Dino kyllingenuggets hos Bilka er 39.39 kr og varierer fra 25.00 kr til 79.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 534 dage har Goma registreret prisdata for Dino kyllingenuggets hos Bilka i 530 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Dino kyllingenuggets været markeret som tilbud 180 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 49% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 534 dage kan vi se følgende mønstre: Dino kyllingenuggets har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Dino kyllingenuggets er ofte på tilbud (49% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.